Stroje kąpielowe dla kobiet plus size – jakie modele wybierać?

Wybór odpowiedniego stroju kąpielowego sprawia problem praktycznie każdej kobiecie. Panie bowiem, chcą w odpowiedni sposób podkreślić największe atuty swojej sylwetki, a jednocześnie marzą one o tym, by zatuszować drobne niedoskonałości. Jeśli posiadamy nieco krąglejsze i bardziej kobiece kształty, wówczas wybór odpowiedniego stroju kąpielowego może urastać do absolutnie niemożliwego czynu. Niemniej jednak pozory bywają złudne, a panie plus size mają wiele możliwości. Wobec tego na jakie modele strojów kąpielowych powinny one stawiać?

Stroje kąpielowe plus size – jednoczęściowe czy dwuczęściowe?

W pierwszej kolejności – jeszcze zanim panie wybiorą się na zakupy – warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy w przypadku pełniejszych kształtów lepszym rozwiązaniem są stroje kąpielowe jedno – czy może dwuczęścioweOkazuje się, że wszystko w tym momencie zależy od pewności siebie, preferencji oraz odpowiedniego doboru wzorów. Stroje kąpielowe dwuczęściowe z pewnością odsłaniają nieco więcej, więc nie wszystkie panie mogą na tę propozycję przystać ze zbyt dużym optymizmem. Z kolei modele jednoczęściowe mogą skuteczniej zakryć drobne mankamenty sylwetki i sprawić, że panie po prostu poczują się pewniej i będą mniej skrępowane. W obu przypadkach najważniejsze staje się jednak odpowiednie dopasowanie kolorów oraz wzorów, które odwrócą uwagę od niedoskonałości i skupią ją na największych atutach.

Stroje kąpielowe dwuczęściowe dla kobiet o pełnych kształtach – jakie wybierać?

Jeśli zapadła decyzja odnośnie tego, że panie skupiają swoją uwagę na strojach kąpielowych dwuczęściowych, wówczas można przejść do kwestii praktycznych związanych z ich wyborem. Kluczem do sukcesu okaże się:

  • dół bikini typu „high waist” – dzięki temu panie będą mogły optycznie wyszczuplić sylwetkę, zakryć jej niedoskonałości i nadać jej odpowiednich proporcji.
  • prosty dół bikini i nieco odważniejsza góra – dzięki temu stroje kąpielowe odwrócą uwagę od problematycznych partii ciała np. lekko wystającego brzuszka i skupią uwagę np. na atrakcyjnym biuście czy ramionach.
  • symetryczne wzory lub ich całkowity brak – symetryczne wzory nadają sylwetce lepszych proporcji, podobnie jak stroje kąpielowe całkowicie gładkie i bez większych ozdób.

Panie powinny pamiętać, że głównym celem podczas wyboru dwuczęściowego stroju kąpielowego jest maksymalne odciążenie „dołu” i skupienie większej uwagi na „górze”. Unikajmy więc wszelakich falbanek przy dole bikini, zaś nie musimy z nich rezygnować w momencie kiedy dobieramy górną część stroju kąpielowego. Stawiajmy także na wyraziste i zdecydowane kolory, co pomoże nam poczuć się nieco pewniej siebie.

Jednoczęściowe stroje kąpielowe plus size – na jakie modele warto stawiać?

Wybór jednoczęściowego stroju kąpielowego plus size z pozoru może wydawać się o wiele łatwiejszy. Jednak w praktyce panie muszą zwrócić tu uwagę na wzory i kolory, gdyż to one będą miały największy wpływ na sylwetkę. Przede wszystkim unikajmy strojów kąpielowych w poprzeczne paski, koła lub figury geometryczne. O wiele lepiej będzie tu postawić na modele z wzorami asymetrycznymi – nawet w pstrokatych i dynamicznych kolorach, gdyż pomogą one w optyczny sposób wyszczuplić sylwetkę. Pamiętajmy również, że stroje jednoczęściowe na grubych ramiączkach będą o wiele lepszym rozwiązaniem i będą lepiej eksponować biust.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *